Пре 150 година у Мионица је основана стална основна школа. Поводом тог догађаја на Дан школе 1.11.2014. године обежен је јубилеј 150 година постојања и рада школе. Велики допринос прослави јубилеја дали су ученици и наставници наше школе који су заједно припремили програм прославе.

Прослава јубилеја - 150 година постојања и рада школе

Прославу јубилеја отворила је директорка Слађана Ранковић која је у поздравном говору пожелела добородошлицу гостима и осврнула се на рад школе у минулом периоду.

Свечана приредба започета је емитовањем химне Републике Србије у извођењу школског хора. За време приредбе приказивана је презентација о нашој школи.

Прослави јубилеја присуствовали су представници локалне самоуправе, представници школске управе, родитељи ученика и радници школе.